&
Met de muziekgeschiedenis van vandaag, de jarigen en albums en singles die vandaag in Nederland, België, Engeland, Amerika, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Denemarken, Zweden, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland nummer één zijn gekomen.
1945: ELKIE BROOKS
(ELAINE BOOKBINDER)
ZANGERES ENGELAND
1948: MARJOL FLORE
CABARETIÈRE NEDERLAND
1949: IREEN SHEER
ZANGERES DUITSLAND
1957: STUART WOOD
THE BAY CITY ROLLERS
BASSIST
1959: MIKE PETERS
THE ALARM ZANGER
1961: DJ SVEN (VAN VEEN)
PRESENTATOR NEDERLAND
1971: DANIEL POWTER
ZANGER CANADA
1973: JULIO IGLESIAS JR.
ZANGER SPANJE
1973: ANSON MOUNT
ACTEUR USA
1973: JUSTIN JEFFRE
98 DEGREES ZANGER
1975: TATUM DAGELET
PRESENTATRICE NEDERLAND
1978: JEROEN SIMONS
EPICA DRUMMER
1981: BART VAN LIEMT
THE SHEER
ZANGER/GITARIST
1982: AUKJE VAN GINNEKEN
ACTRICE NEDERLAND
1986: JAMES & OLIVER PHELPS
ACTEURS ENGELAND
Januari 1957 Onder een pakhuis in Mathew Street in Liverpool opent Alan Sytner op 16 januari 1957 een jazzkelder die hij de Cavern Club noemt.
In een razend tempo nemen The Beatles twaalf nummers op: To know her is to love her, Crying Waiting Hoping, September In The Rain, Besame Mucho, Searchin’, The Sheik Of Araby, Till There Was You, Take Good Care Of My Baby, Memphis, Sure To Fall, Money en Three Cool Cats. Mike Smith ziet wel wat in The Beatles, maar zijn baas Dick Rowe ziet niets in de groep uit Liverpool. Tegen manager Brian Epstein zegt hij: “Sorry mr. Epstein, maar gitaargroepen zijn uit de mode”. Epstein protesteert nog met de opmerking: “Deze groep wordt nog groter dan Elvis Presley”. The Beatles zijn zelf niet zo gelukkig met de auditie. Zij zijn op 31 december 1961 door de sneeuw in een onverwarmd bestelbusje van Liverpool naar Londen gereden. Daarbij komt nog dat chauffeur Neil Aspinall de weg kwijt raakte, waardoor de reis zo’n tien uur duurt. En Dick Rowe…..die gaat de geschiedenis in als ‘de man die The Beatles afwees’. De auditie verschijnt in 1976 voor het eerst op bootleg LP’s. In 1991 brengt Arie Moltmaker de opnamen op cd uit.
Hij heeft die naam gekozen als variant op de columnist van de Daily Espress: Beachcomber. The Beatles spelen in januari 1962 vier keer in de Cavern Club. Op 6 januari 1962 samen met The Collegians. Op 10 januari 1962 samen met Gerry & The Pacemakers. Op 12 januari 1962 samen met Mike Cotton’s Jazzmen en op 17 januari 1962 samen met The Remo Four en Jan & The Zodiacs. The Beatles tekenen op 24 januari 1962 een nieuw contract met Brian Epstein. Niet meer met hem persoonlijk, maar met zijn net opgerichte firma ‘NEMS Enterprises’.
The Beatles beginnen op 1 januari 1963 aan een korte tournee door Schotland.
Op 18 januari 1963 is er een optreden voor Radio Luxembourg. Op 22 januari 1963 worden opnamen gemaakt voor het BBC radioprogramma Saturday Club. Hun debuut in dit programma wordt op 26 januari 1963 uitgezonden. Een van de nummers dat wordt gezongen is Keep Your Hands Off My Baby. Een liedje dat Carole King en Gerry Goffin in 1962 hebben geschreven als opvolger van The Locomotion voor Little Eva. In de Abbey Road Studio in Londen nemen Gerry & The Pacemakers op 22 januari 1963 hun eerste single op. How Do You Do It is één van de nummers die The Beatles op donderdag 4 september 1962 hebben opgenomen op verzoek van George Martin die het als tweede single van The Beatles wilde uitbrengen. Uiteindelijk wordt Love Me Do als eerste single van The Beatles uitgebracht. De versie van Gerry & The Pacemakers komt op 14 maart 1963 de Engelse hitparade binnen. Hij staat vanaf 11 april 1963 drie weken op 1. Op 31 januari 1963 wordt opgetreden in de Majestic Ballroom in Birkenhead. Vanwege de grote belangstelling worden er twee concerten op één avond gegeven. Januari 1964 I Want To Hold Your Hand komt op 4 januari 1964 de Nederlandse hitparade binnen. Van 1 februari 1964 staat de single zeven weken op de eerste plaats. Dezelfde dag komt She Loves You ook binnen. Hij haalt de tweede plaats.
Op 20 januari 1964 wordt Meet The Beatles in Amerika door Capitol als eerste LP van The Beatles uitgebracht.
De band heet: The Pete Best Four en bestaat uit Tony Waddington, Wayne Bickerton en Tommy McGuirck. De eerste single is een cover van I’m Gonna Knock On Your Door’ van Eddie Hodges uit 1961. Op de B-kant staat Why Did I Fall In Love With You een ballad die is geschreven door Tony Waddington en Wayne Bickerton. Zij zijn in de jaren zeventig de schrijvers en producers achter ondermeer The Rubettes. Januari 1965 Op 2 januari 1965 wordt door Radio Veronica de allereerste Top 40 uitgezonden. The Beatles staan met drie nummers genoteerd. Op nummer 40 met I Should Have Known Better. Op nummer 26 met If I Fell en op nummer 1 met I Feel Fine. Die blijft vijf weken lang de Top 40 aanvoeren. Op 27 januari 1965 trouwt Peter Harrison in Liverpool. Zijn broer George is getuige. Het huwelijk wordt gesloten in Maghully, Liverpool. Januari 1966 Op 14 januari 1966 gaan Maureen en Ringo Starr met vakantie naar Malaga.
Michelle komt op 22 januari 1966 de Nederlandse Top 40 binnen. Vanaf 12 februari 1966 staat de single vijf weken op nummer 1. Brian Epstein neemt op 28 januari 1966 de Vic Lewis Organisation over. Hierdoor wordtt hij de manager van Matt Monro en de Europese agent voor Amerikaanse artiesten als Tony Bennett, Pat Boone, Herb Alpert, Trini Lopez, Johnny Mathis en The Supremes. Januari 1967 In januari 1967 wordt in de Abbey Road Studio in Londen hard gewerkt aan de opnamen van het album Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band. Van 2 t/m 12 januari 1967 wordt Penny Lane opgenomen. Op 19 en 20 januari wordt in studio 2 met A Day In The Life begonnen. De laatste opnamen zijn op 10 februari 1967 in Abbey Road studio 1. Een 40 man sterk orkest werkt mee aan A Day In The Life. Op 21 januari 1967 fuseert NEMS Enterprises met de Robert Stigwood Group. Hierdoor wordt Brian Epstein de manager van The Who, Chrispian St. Peters, The Merseys en The Cream. Brian Epstein, John Lennon en Paul McCartney gaan op 30 januari 1967 naar het Saville Theatre in Londen waar The Who en Jimi Hendrix optreden. Januari 1968 Op zondag 7 januari 1968 vliegt George Harrison naar india om in de EMI studio in Bombay opnamen te maken voor de soundtrack van de film Wonderwall. Op 12 januari heeft George de laatste opnamen voor Wonderwall gemaakt. In de resterende studio-tijd neemt hij met de Indiase muzikanten de muziek voor The Inner Light op. De tekst wordt op 6 februari 1968 in Abbey Road studio 1 opgenomen. Op 19 januari 1968 verschijnt de allereerste single op het Apple-label van The Beatles. Het is Dear Deliah van Grapefruit. De groepsnaam is afgeleid van de titel van een boek dat Yoko Ono heeft geschreven. John Lennon is de ontdekker van de groep. Paul McCartney produceert op 20 januari 1968 het album van McCough en McGear, twee leden van The Scaffold. McGear is Paul’s broer Mike McCartney.
In de Amerikaanse staat New Jersey worden op 3 januari 30.000 hoezen van de LP Two Virgins van John Lennon en Yoko Ono in beslag genomen omdat zij naakt staan afgebeeld. Op 18 januari 1969 wordt bekend gemaakt dat Apple gigantische verliezen maakt. John zegt in een interview in Disc and Music Echo: “If it carries on like this, we’ll broke in six months”. In Londen gaat op 20 januari 1969 de film Wonderwall in première. George Harrison heeft de muziek voor de film gemaakt. De regie is van Joe Massot. Het is script is van G. Cabrera Infante naar een verhaal van Gérard Branch. Jack MacGowran speelt professor Oscar Collins en Jane Birkin is te zien als Penny. Op woensdag 22 januari 1969 beginnen The Beatles met het opnemen van het album Get Back in hun eigen Apple studio aan Savile Row in Londen. Ook is er een filmploeg aanwezig die alles volgt voor een documentaire over The Beatles. De opnamen worden op 31 januari 1969 afgesloten. Eén dag eerder wordt op het dak van het Apple-gebouw een gratis concert gegeven. The Beatles spelen Get Back, Don’t Let Me Down, I’ve Got A Feeling, The One After 909, Dig A Pony en God Save The Queen. © Ton van Draanen, 2020. |
Ad Visser: “Alle beschreven nieuwsfeiten op vandaagindemuziek.nl worden samengebracht door het getal. Een simpele datum vormt het spoor door de tijd. Elke dag weer. Een onderlinge samenhang tussen de gebeurtenissen lijkt te ontbreken maar bij elkaar vormen ze een complete levensgeschiedenis van de popmuziek”
Nummer 1 in de Nederlandse
albumlijst op 25 februari
2006: Breathe In – Lucie Silvas
(1 week 1)
2017: Tribute To Whitney
Romy Montero (1 week 1)
Nummer 1 in de Vlaamse
albumlijst op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Waalse
albumlijst op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Britse
albumlijst op 25 februari
1984: Into The Gap
The Thompson Twins
(3 weken 1)
2007: Back To Black
Amy Winehouse (1 week 1)
Nummer 1 in de Amerikaanse
albumlijst op 25 februari
2006: Sing-A-Longs And
Lullabies From The Film
Curious George
Jack Johnson & Friends
(1 week 1)
Nummer 1 in de Duitse
albumlijst op 25 februari
1985: Melodien Für Millionen
Diverse Artiesten (3 weken 1)
Nummer 1 in de Franse
albumlijst op 25 februari
2006: Dans Ma Bulle
Diam’s (1 week 1)↕
Nummer 1 in de Zwitserse
albumlijst op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Oostenrijkse
albumlijst op 25 februari
1996: Dangerous Minds
Original Soundtrack
(1 week 1)↕
Nummer 1 in de Italiaanse
albumlijst op 25 februari
2010: Re Matto
Marco Mengoni (4 weken 1)
Nummer 1 in de Deense
albumlijst op 25 februari
2005: Dansk Melodi Grand
Prix 2005 – Diverse Artiesten
(1 week 1)
2011: Showtime – TV2
(2 weken 1)
Nummer 1 in de Zweedse
albumlijst op 25 februari
177: A New World Record
The Electric Light Orchestra
(10 weken 1)
1987: Mellan Dröm Och
Verklighet – Ratata
(4 weken 1)
1999: I Centrum
Bo Kaspers Orkester
(1 week 1)
2011: Love CPR
September (2 weken 1)
Nummer 1 in de Australische
albumlijst op 25 februari
2002: Laundry Service
Shakira (2 weken 1)
Nummer 1 in de
Nieuw-Zeelandse albumlijst
op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-albums
Nummer 1 in de Canadese
albumlijst op 25 februari
1985: Reckless
Bryan Adams (2 weken 1)
Nummer 1 in de Nederlandse
Top 40 op 25 februari
1984: Radio Ga Ga - Queen
(1 week 1)
1989: Buffalo Stance
Neneh Cherry (2 weken 1)
Nummer 1 in de Mega Charts
op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Vlaanderen op
25 februari
2006: El Mundo Bailando
Belle Perez (3 weken 1)
Nummer 1 in Wallonië op
25 februari
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Groot-Brittannië
op 25 februari
1965: I'll Never Find Another
You - The Seekers
(2 weken 1)
1989: Belfast Child
Simple Minds (2 weken 1)
2007: Ruby – The Kaiser Chiefs
(2 weken 1)
Nummer 1 in Billboard
op 25 februari
1905: Yankee Doodle Boy
Billy Murray (8 weken 1)
1956: Lisbon Antigua
Nelson Riddle (4 weken 1)
1984: Jump - Van Halen
(5 weken 1)
1995: Take A Bow
Madonna (7 weken 1)
Nummer 1 in Cash Box
op 25 februari
1950: Chattanoogie Shoe
Shine Boy – Red Foley
(4 weken 1)
1956: Rock And Roll Waltz
Kay Starr (3 weken 1)
1967: Ruby Tuesday
The Rolling Stones (1 week 1)
1984: Jump – Van Halen
(2 weken 1)
1989: Lost In Your Eyes
Debbie Gibson (3 weken 1)
Nummer 1 in Record World
op 25 februari
1967: Ruby Tuesday
The Rolling Stones (1 week 1)
Nummer 1 in West-Duitsland
op 25 februari
1980: Sun Of Jamaica
The Goombay Dance Band
(1 week 1)
Nummer 1 in Frankrijk
op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Zwitserland
op 25 februari
1990: Nothing Compares 2 U
Sinéad O’Connor (10 weken 1)
2001: Daylight In Your Eyes
No Angels (6 weken 1)
Nummer 1 in Oostenrijk
op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Italië op
25 februari
1978: E Dirsi Ciao
Matia Bazar (2 weken 1)
2006: Sorry - Madonna
(3 weken 1)
Nummer 1 in Denemarken
op 25 februari
Geen nieuwe nummer 1-hits
Nummer 1 in Zweden
op 25 februari
1977: Shenandoah
Jan Lindblad (5 weken 1)
2011: Born This Way
Lady GaGa (1 week 1)
Nummer 1 in Australië op
25 februari
1961: Rubber Ball
Bobby Vee (3 weken 1)
1980: Crazy Little Thing Called
Love - Queen (7 weken 1)
2008: Bleeding Love
Leona Lewis (1 week 1)↕
Nummer 1 in Nieuw-Zeeland
op 25 februari
1972: Desiderata – Les Crane
(1 week 1)
1977: After The Lovin’
Engelbert Humperdinck
(2 weken 1)
1994: Heater – The Muttonbirds
(1 week 1)
2000: L.A. Song – Beth Hart
(1 week 1)
Nummer 1 in Canada op
25 februari
Geen nieuwe nummer 1-hits